400 Yataklı hastane’nin inşaat ihalesi gerçekleşmedi

23 Ekim 2016 Pazar, 14:10

PROJE İHALESİ YAPILDI

Sağlık Bakanlığı ile Ordu Üniversitesi’nin ortaklaşa afiliasyon kapsamında yapılması planlan 400 yataklı Ordu Üniversitesi  (ODÜ) Tıp Fakültesi projesi, proje ihalesinin yapılmasına rağmen inşaat ihalesi bir türlü gerçekleştirilemedi. Yaklaşık 3 yıl önce vaat edilen projenin yer tespitinin de yapılmasına rağmen, inşaat ihalesinin gerçekleştirilememesi vatandaşların kafalarında soru işareti oluşturdu. Yapıldı, yapılıyor denilen tıp fakültesi için muhalefet iktidar partisinin milletvekillerini göreve davet etti.

CHP’DEN MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

 

CHP İl Başkanı Atila Şahin, AK Partili milletvekillerine çağrıda bulunarak; “Ordu’ya yapılacak olan bir tıp fakültesi her şeyden önce hasta olan Orduluların, Ordu dışına çıkmadan tedavilerini rahatlıkla görebileceği bir yere kavuşması demek. Şu bir gerçek ki bu konuda asıl yetkili olanlar hükümet edenlerdir. Yani iktidar milletvekilleri destek verirse çok rahatlıkla bu projenin hızlanması gerçektir. Bize bu konuda bir görev düşüyorsa sonuna kadar yapmaya hazırız.” diye konuştu.

TIP FAKÜLTESİ ACİL İHTİYAÇ

 

MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise, “Tıp Fakültesi, 30 Mart yerel seçimlerinde, 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde, söz verilmiş bir projedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, hastanelerde yer olmayan, yoğun bakımlarda yatak bulamayan hastalarımızın dertlerini dinliyoruz. Ordu’da bütün siyasi partilerin bir araya gelerek, gidebilecek her yere giderek ve tıp fakültesinin hızlanması için tüm çalışmaları yapmalıdır.  Biz hazırız. Tıp fakültesinin Ordu’ya acil yapılması gerekiyor.” dedi. MUSTAFA KIRLAK-ÖZEL HABER

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.