Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Çocuklar iş başında

05 Ağustos 2017 Cumartesi, 00:27

Taşbaşı mahallesinde iki tarihi binayı restore eden Altınordu Belediyesi, daha sonra bu iki binadan birisini çocukların el becerilerini geliştirmesi için Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’ne dönüştürdü. Yapımı tamamlanan ve çocukların kendi hayal dünyasında kurduğu tasarımları sanata dönüştürebilmesine imkan sağlayan Teknoloji ve Tasarım Atölyesinde kayıtlar devam ediyor. Atölye ile çocukların el becerilerinin geliştirilerek sanata yönelmesi sağlanacak. Sosyal sorumluluk projesi dahilinde hayata geçirilen proje ile çocuklar kendi hayal dünyasında kurduğu tasarımları sanatlarına dönüştürüyor. Sanat atölyesinde çocuklar toplamda 1 yıl eğitim görecek ve eğitimler el sanatlarının usta öğretmenleri tarafından takip edilecek. Eğitimlerin sonucunda ise katılım gösteren çocuklara sertifika verilecek.

Atölyede yapılan faaliyetlerle birlikte çocuklara; soyutlama becerisi, durum çözümleme becerisi, algoritmik düşünce, problem çözme ve yaratıcılık, kendi ürünlerini oluşturma geleceğin robotlarını tasarlama, teknolojiyi verimli bir şekilde kullanma, tasarım becerilerinin gelişmesi, matematiksel düşünme becerilerinin gelişmesi, el göz koordinasyonunu geliştirme, çalışma hızı, görsel uyaranları anımsama ve konsantrasyon, görsel hareket koordinasyonu ve temel elektronik ve programlama yeteneği kazandırılıyor.

Güzel bir ortam oluşturduk

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Buradaki hedefimiz öncelikle hem sanat berecilerini hem el becerilerini ve hem de teknolojiye olan yakınlıklarını tespit edebilmek ve onları yönlendirebilmektir. Diğer taraftan kendi oyuncaklarını kendileri yapabilecekleri güzel bir ortam oluşturduk. Buradaki beklentimiz periyodik bir çalışma ve uygulama. Bunun için eğitilmiş personelimiz var.” dedi. ORDU OLAY

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.