Diyarbakır Valiliğinden Örnek Sağlık Eğitimi

13 Mayıs 2017 Cumartesi, 15:22

Diyarbakır Valiliği tarafından gerçekleştirilen uygulamada Valilik personeli kadınlara sağlık eğitimi verilmesi kararlaştırıldı. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalarda bu güne kadar onlarca kadın personele temel sağlık eğitimi verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Desteği

Uygulamanın hayata geçirilmesi büyük gayret gösteren Diyarbakır Halk Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerini ileten Hülya Aksoy, bu konu hakkında desteklerini esirgemeyen tüm çalışanlara minnettar olduklarını sözlerine ekledi.

Video Konferans ile Bilgilendirici Uygulamalar

Eğitimler verilirken uygulanan Video Konferans yöntemi ile tüm katılımcıların porno izle iştirak ettiği bir eğitim vermeyi amaçladıklarını aktaran Hülya Aksoy, aynı zamanda kadın hastalıkları bakımından da uyarıcı ve tespite yönelik tetkiklerde de bulunduklarını söyledi.

Rahim Ağzı Kanseri, Meme Kanseri, Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, Menopoz ve sigaranın kadınlar üzerindeki zararlarının anlatıldığı eğitimlerde kursiyerlere bir de eğitimlere katılım sertifikası verildi.

Kadına Şiddet Konusu ve Nedenleri

Son zamanlarda artış gösteren Erkek terörü ile Kadına şiddet konularının da ele alındığı eğitimlerde konu hakkında bilgilendirmeler, artan şiddetin nedenleri ve sosyolojik ve psikolojik etkileri üzerinde duruldu.

Bu uygulamanın Ülke genelinde bir örnek teşkil etmesini amaçladıklarını aktaran Vali Aksoy ise, çalışmaların artarak devam edeceğini ve aynı zamanda farklı sosyal projeler geliştirdiklerini de sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.