Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Hamile kalmak isteyenlere tavsiyeler

16 Ocak 2017 Pazartesi, 16:25

Çok daha kolay bir şekilde hamile kalmanın pek çok yolu vardır. Bu durumda yumurtlama döneminin belirlenmesi ve o dönem içinde cinsel ilişkiye sıklıkla girilmesi oldukça önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra hamile kalmanın yolları birçok neden ile sıkı bir ilişki içerisindedir. Gebelik planlayan kişinin doğum kontrol haplarını da iki ay öncesinden kesmesi gereklidir. Çünkü önemli bir etkiye sahip olmasından dolayı hamilelik önünde en büyük engellerden bir tanesidir.

Hamile kalmanın yolları açısından fiziksel yakınlaşma önemlidir. Bu anlamda düzenli cinsel ilişki şarttır. Yumurtlama döneminde iki gün arayla yaşanması tavsiye edilmektedir. Her gün yaşanması ise zarar verebilmektedir. Çünkü sperm sayısının çok daha hızlı bir şekilde azalmasına neden olunacağı için hamile kalınması bu durumda çok daha güçleşmektedir. Ayrıca kimyasal etkileri olan ilaçlarında tüketilmemesi gereklidir. Bununla birlikte içki, tütün gibi zararlı maddeler bir an önce kesilmelidir. Vücudun oldukça sağlıklı bir hale dönüşmesi ile hamilelik doğru orantılıdır.

Hamile kalmak isteyen kişilerin yapması gereken hususlar için http://www.gebe.com/gebe-kalmanin-yollari/   linki ile erişim sağlanabilir. Fiziksel ve psikolojik olarak hazırlık evrelerinin öğrenimi önemlidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz