Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

07 Temmuz 2018 Cumartesi, 22:28

İlçelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, yatırımlarını ve projelerini değerlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan Kaymakamlar Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda yapılan Kaymakamlar Toplantısında; Vali Seddar Yavuz öncülüğünde yürütülen “Gönülden Gönüle” Projesi kapsamında yapılan hane ziyaretleri, İmar Barışı işlemleri, Mera Kanunu kapsamında yaylalardaki kaçak yapılaşma ile mücadele ve İçişleri Bakanlığı’nın Kırsal Altyapı Destekleme Projesi (KIRDES) kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalar ile güvenlik ve asayiş konuları ele alındı.

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin Ordu’da huzur içinde geçtiğine dikkat çekerek, “24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde göstermiş olduğunuz performans için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, tebrik ediyorum. İlimizde ve ülkemizde kayda değer bir sıkıntı olmadan seçim sürecini atlattık. Bu seçimlerle birlikte, aziz milletimizin belirli bir demokratik olgunluğa ulaştığını memnuniyetle görüyoruz. Dünyada şaibesiz seçim yapılan ender milletlerden biriyiz. Bu da bizim açımızdan önemli bir kazanım diye düşünüyorum” dedi.

İlçelerde yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında Kaymakamlardan bilgi alan Vali Seddar Yavuz, çalışmaların titizlikle yürütülmesi yönünde talimatlar verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.