Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Ordu’nun mutluluğu hizmet aşkımı artırıyor

05 Ağustos 2017 Cumartesi, 00:27

Bu görevin kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, “Sürpriz oldu ama AK Parti’nin kuruluşundan itibaren biz bu partinin çeşitli kademelerinde görevler aldık. Değişik illerde teşkilatlarda görevler aldık. Ordu’da da iki dönem; 8 yılı aşkın milletvekilliği yaptık. Sonrasında değişiklikler oldu, şu anda yeni arkadaşlarımız milletvekillikleri yapıyor. Biz bu süreçte milletvekili olmasak da Ordu’nun her türlü sorunları ile ilgilenmeye devam ettik. Seçimlerde de aday olmasak da adaymış gibi çalışmaya devam ettik.  Sayın Cumhurbaşkanımızın davasının başında beri içinde yer alan biri olarak da onun mücadelesine karınca kararınca katkı yapmaya çalışan biri olarak da şunu düşünüyorum. Her koşul altında onun mücadelesine katkı yapmak için çalışmaların devam ettirilmesi gere kir. Makamlar geçicidir. Bizim millete asıl borcumuz ömrümüz devam ettiği sürece, son nefesimize kadar devam edecektir.” dedi.

Bu milletin ‘bizi unutmayın’ sözünü küpe yaptım

“Biz siyaseti hep hizmet için yapmaya başladık.” diyen AK Parti Genel Sekreter Mustafa Hamarat, “Öyle de devam ediyoruz. Ta 2002 yılında ilk kez Ak parti olarak milletin karşısına çıktığımızda milletimizin bizden gerçekten beklentisinin ne olduğunu, gözümüzün içine bakarak bizden ne olmamız gerektiğini beklediklerini unutmadık. Milletimizin ilk talebi onlara tepeden bakmamak, onları unutmamaktı. Daha çok kırsal kesimlerde yaptığım seçim çalışmaları sırasında insanların yol, su, elektrik talebinden daha çok ‘seçimden sonra bizi unutmayın’ talebi olmuştu. Bunu gözümüzün içine bakarak söyledikleri manzarayı hiç unutmuyorum. Bunu kulağıma küpe ettim.  Onun için AK Parti içinde siyaset yapan herkes bu felsefe içinde siyaset yapmalı ki yapıyor da. Milletimizi unutmadan siyaset yapmaya devam ettiğimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde milletimiz de her seç bizi tekrar ve tekrar iktidara getirdi.” şeklinde konuştu.

Siyasette milleti unutmayanın istikameti bozulmaz

Siyasete milleti unutmadan yapılan çalışmaların diğer çalışmaları da bereketlendirdiğini dile getiren Hamarat, ”Milleti unutmadığınız için istikametiniz de bozulmamış oluyor. Bu felsefe ile hareket eden hiçbir AK Partiliyi makam-mevkii değiştiremez. Hangi makama gelirse gelsin. Makamlar gelir geçer ama AK Parti siyasete yapan kişi millete tepeden bakmaz. Milletin koluna girer, milletin derdi ile dertlenir. Biz böyle düşünüyoruz. Bugünden itibaren de AK Parti Genel Merkezi’nde Genel sekreter Yardımcılığı görevinde bu anlayışla çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza bizi bu görev layık gördüğü için çok teşekkür ediyorum. Ancak ayarıca bu söyleşi vesilesiyle söylemek isterim ki Ordu’da bu görevin sevinçle karşılanması, milletvekilliği yaptığımız ilimizde bunun neşe, mutluluk ve sevince neden olması da beni hem mutlu ediyor hem de hizmet aşkımı daha da artırıyor. Çalışmalarımı daha bir aşkla şevkle milletimizin bizden olan bu beklentilerini, bize yüklediği emaneti de unutmadan çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. AHMET GÜRPINAR-ÖZEL HABER

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.