Rize’de Yanarak Can Veren Ordulu Aile Toprağa Verildi

12 Ocak 2015 Pazartesi, 17:47

Rize’nin Pınarbaşı Köyü’nde çıkan yangında 2 çocukları son anda kurtaran ancak, yaşamlarını yitiren Erdal ve Ayşe Ergin çifti bugün memleketleri Çaybaşı İlçesi’nde son yolculuklarına uğurlandı.

Rize’nin Pınarbaşı Köyü’nde 30 yaşındaki Erdal Ergin ile eşi 25 yaşındaki Ayşe Ergin, çocukları 4 yaşındaki Eylül ve 4 aylık Ecemnur ile birlikte oturdukları 2 katlı evde yangın çıktı.

Alevler içinde kalan evin alt katında pencereden bağırarak yardım isteyen anne ve baba kızlarını pencerenin demir parmaklıkların arasından yardıma gelenlere vererek kurtarılmasını sağladı.

Köylüler, iki çocuğu alıp bölgeden uzaklaştırırken anne ve baba dışarı çıkamayınca yanarak öldü. İki çocuğunu kurtaran ancak kendileri hayatını kaybeden Ergin çifti, dün memleketleri Çaybaşı İlçesi İlküvez Mahallesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Trabzon Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi ardından çiftin cenazeleri Çaybaşı İlçesi İlküvez Mahallesi’ndeki evlerine getirilerek yakınlarından helallik alındı. Daha sonra İlküvez Mahallesi Asak Camii’nde Erdal ve Ayşe Ergin için cenaze namazı kılındı. Namazın ardından çiftin cenazesi Asak Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ÜNYETV

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.